Jak się ubrać przed występem w telewizji – cz. I

Telewizja jest bezlitosnym medium. W ostrym świetle jupiterów drobne szczegóły mogą urosnąć do rangi problemu, które chłodne oko kamery przekaże dalej światu.

Źle dobrane elementy stroju lub nieład fryzury mogą spowodować, że widzowie będą bardziej zafrapowani naszym wyglądem, niż tym co mamy do powiedzenia. Dlatego jednym z bardzo ważnych elementów przygotowania się do występu w telewizyjnym studio jest odpowiednie zadbanie o swój wygląd.

Jeżeli zaproszono Cię do programu telewizyjnego musisz zdać sobie sprawę z kilku ważnych zasad.

1. Ubierz się wygodnie, tak aby nie czuć się skrępowanym swoim ubiorem. Raczej nie zakładaj nowo zakupionych ubrań. Możesz czuć się w nich nieswojo, co tylko pogłębi stres.

2. Unikaj ubrań w kontrastowe wzorki – prążki, kratki i paski. Tego rodzaju wzorki powodują, że widzowie mają wrażenie, że Twoje ubranie mieni się wieloma kolorami – „blikuje”. To drażni telewidzów i odciąga ich uwagę. Unikaj także ekstrawagancji.

3. Jeśli chcesz podkreślić karnację twarzy załóż jasnoniebieską koszulę lub bluzkę. Unikaj jednak intensywnie błękitnej garderoby, bo być może w studiu stosowany będzie tzw. blue-box – technologia do nakładania na niebieskie tło obrazu z innego źródła. Na błękitnych częściach Twojego ubrania będzie wówczas widać w telewizorze ów nakładany obraz.

4. Niewskazane są śnieżnobiałe koszule, bluzki, czy suknie. Operatorzy kamer mają wówczas sporo problemów z ustawieniem ostrości obrazu. Dodatkowo biel bardzo silnie odbija światło reflektorów i na tle ciemniejszych dekoracji możesz wyglądać jak jarząca się żarówka.

5. Nie zakładaj okularów fotochromatycznych, bo będziesz przypominać mafioso lub oficera południowoamerykańskich służb specjalnych !!!

6. Nie wbiegaj do studia w ostatniej chwili. Nie tylko ze względu na to, że Twój przyspieszony oddech wyłapią mikrofony. Musisz dać jeszcze czas wizażystce, która zajmie się Twoją charakteryzacją.

Wiele osób występujących przed kamerami ma na sobie grubą warstwę pudru – dzięki temu ich skóra nie świeci się. W studiu ze względu na oświetlenie panuje wysoka temperatura. Dzięki pudrowi nie będzie widać, gdy zaczniesz się pocić.

7. Weź ze sobą lusterko i przejrzyj się w nim bezpośrednio przed wejściem do studia. Popraw strój i fryzurę.

W kolejnych odcinkach podpowiemy na jakie elementy stroju powinny zwracać uwagę kobiety, a na jakie mężczyźni.